Yeni Model Arabalar

Yeni Hyundai Kona; Türkiye’de Satışa Sunuldu

1 Mins read

Tanıtımı yapıldıktan sonra 3 aylık zaman dilimi geçtikten sonra Türkiye’de satışa sunulacak olan makyajlı Hyundai Kona, öne çıkan detaylarıyla inceliyoruz.

Hyundai’nin 2017 yılından itibaren modeline eklediği Kona, kompakt SUV sınıfında kullanıcılara çözüm sunan bir modeldir. 3 yıl içerisinde popüler olan modelin, saf elektrikli versiyonunun çıkması daha fazla gündemde olacağını bizlere gösteriyor. 2021 Kona’nın makyajlı versiyonu eylül ayında karşımıza çıktı. Güney Koreli modelin getirdiği yenilikler ve öne çıkan detayları sizler için ele aldık.

Yeni Hyundai Kona Hibrit Seçeneği İle Geliyor

2021 Hyundai Kona genel hatları ile eski model üzerine kurulu olduğu görülmektedir. Ön bölümünde daha fazla hissedilen makyaj etkileri varken, arka bölümünde nispeten daha az yer almakta. Arka tarafta LED stop lamlarına yapılan sade değişiklikler görülüyor. Asıl değişim ön tarafta yer almaktadır. Bu değişiklik Hyundai’nin yeniden tasarlanmış olduğu LED gündüz farları, yeni alt tampon ve ızgara değişiklikleridir.

Yeni Hyundai Kona

Kokpit bölümünde yeni tasarlanan esintileri görünmekte. Kona’da 10,25 inçlik dijital sürücü ekranı kullanıcılar için ciddi bir fark yaratmaktadır. Kokpitte yapılan diğer bir yenilik ambiyans aydınlatma teknolojisi, iki tonlu haki ve bej deri döşeme seçenekleri yer alıyor.

Hyundai Kona kaputunun altında ise önemli yenilikler göze çarpmakta. 1,6 litrelik turbo benzinli motoru yaklaşık 195 beygir gücünde ve 7 kademeli çift kavrama otomatik şanzımanı ile gelmektedir. 1,6 litrelik dizel seçeneği ise 48V mild-hybrid destekli bir kombinasyon ile gelmektedir. Yine 7 kademeli şanzımanla gelen motorun elektrik desteği ile135 beygir seviyelerinde görülmekte. Ayrıca giriş seviyesinde 1.0 litrelik turbo benzinli motor vardır ve yaklaşık 120 beygir güce sahiptir. Burada 48V hybrid sistemi de görülmektedir. Hyundai Kona Hybrid versiyonu 1,6 litrelik elektrik motoru ile birlikte gelen 138 beygir gücüne sahip.

Related posts
Yeni Model Arabalar

Yeni Nissan Juke

1 Mins read
Nissan, ikinci nesil Juke küçük SUV’sinin fiyatını ve teknik özelliklerini Haziran ayında yerel bir showroom lansmanı öncesinde onayladı. Yeni Nissan Juke, önceki…
Yeni Model Arabalar

Yeni Peugeot 208 Fiyatı Açıklandı

1 Mins read
Yeni Peugeot 208 Türkiye otomotiv pazarına girdi. Araba, tüketicilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamayı vaat ediyor. İşte bu yüzden yeni Peugeot 208 sizler için…
Yeni Model Arabalar

Yeni Hyundai i20 Özellikleri

1 Mins read
Hyundai son zamanlarda bir üretici konumunda ve tüm serisini revize etmenin yanı sıra yeni nesil modelleri yayınlama sürecinde ve bunların hepsi tek…
CORONAVIRUS NEWSLETTER

Get the top stories on the pandemic in your inbox.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.